Home Usługi IT Bezpieczeństwo danych

Usługi -> IT -> Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych

    Obecnie niemal każda firma wykorzystuje w swojej działalności systemy informatyczne. W dobie Internetu, przy wszechobecnym elektronicznym przetwarzaniu danych i rozwijających się technologiach internetowych, zapewnienie bezpieczeństwa powinno być jednym z ważniejszych celów każdej instytucji. Utrata danych lub wyciek poufnych informacji w firmie może nieść ze sobą tragiczne następstwa. Zniszczenie ważnych informacji może nie tylko przynieść ogromne straty i spowodować przestój w firmie, ale w najgorszym wypadku może doprowadzić nawet do bankructwa.

ESET

     Należy pamiętać, że techniki zabezpieczenia danych i ich wykradania to nieustanny wyścig zbrojeń i żaden system nie jest zabezpieczony raz na zawsze. Dlatego należy być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie bezpieczeństwa danych. Nasza firma posiada w swojej ofercie produkty znanej na cały świecie firmy ESET, dzięki nim bezpieczeństwo Państwa firmy będzie stało na najwyższym poziomie. W naszej ofercie mamy następujące produkty tej firmy:

•       ESET NOD32 Antivirus – czyli najczęściej używany płatny program antywirusowym w Polsce. Czwarta generacja ESET NOD32 Antivirus zapewnia skuteczną ochronę przed zagrożeniami internetowymi, w tym wirusami, spyware i rootkitami,
•      ESET Smart Security - kompletny pakiet bezpieczeństwa oparty na znanym i cenionym antywirusie ESET NOD32 Antivirus
•      ESET Mobile Security - pakiet bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych obejmujący antywirus, antyspyware, firewall oraz antyspam, oparty o technologię antywirusową ESET NOD32,
•      ESET Security Pack - kompletna ochrona dla 3 komputerów niezależnie od systemu operacyjnego oraz dla 3 smartfonów.

     Co odróżnia produkty tej firmy od innych? Mianowicie nowa, rewolucyjna technologia ThreatSense™ służąca do wykrywania wirusów oraz innych złośliwych programów. Tradycyjne metody wykrywania wirusów, oparte o ich identyfikację na podstawie stale aktualizowanej bazy sygnatur wirusów określane są mianem ochrony pasywnej. Program antywirusowy może wykryć zagrożenie dopiero po pobraniu odpowiedniej aktualizacji. Czyli, aby program antywirusowy mógł wykryć wirusa czy robaka, musi on najpierw trafić do laboratorium producenta programu antywirusowego, gdzie zostanie zanalizowany. Taki system powoduje, że w wypadku pojawienia się nowego zagrożenia, komputer jest przez kilka godzin kompletnie bezbronny.
     Natomiast technologia ThreatSense™ wykorzystuje zaawansowaną analizę heurystyczną przez co jest zdolna do skutecznej walki z zupełnie nowymi, nieznanymi jeszcze wirusami i daje pełną ochronę typu "zero-day protection". Oznacza to, że wykrywa zagrożenia w tym samym momencie, w którym się one po raz pierwszy pojawiły. Produkty ESET NOD32 analizują działanie podejrzanego kodu w odizolowanym środowisku, dzięki czemu są w stanie zablokować ponad 90% ataków proaktywnie, a więc bez potrzeby aktualizacji bazy sygnatur.

NETASQ

       Dodatkowo oferujemy Państwu kompleksowe zabezpieczenie sieci klasy UTM firmy NETASQ. Co to jest UTM? Jest to skrót od Unified Threat Management czyli urządzenia, które w jednej obudowie łączą wszystkie moduły niezbędne do kompletnego zabezpieczenia sieci firmowej na styku z Internetem. Do najważniejszych funkcji tego urządzenia można zaliczyć firewalla, system wykrywania i zapobiegania włamaniom (IPS) oraz możliwość tworzenia szyfrowanych połączeń, czyli VPN.
      Dobrej klasy UTMy pozwalają również równoważyć obciążenie na dostępnych łączach internetowych (tzw. load balancing) czy też definiować, którzy użytkownicy czy też jakie usługi (np. POP3, VOIP, http) w pierwszej kolejności powinny uzyskiwać dostęp do łącza (QoS). Wszystkie urządzenia NETASQ mają możliwość korzystania z SEISMO czyli modułu skanującego wnętrze sieci w poszukiwaniu jej słabych punktów i potencjalnych zagrożeń. Tym samym prezentowana przez nas firma NETASQ jest pierwszym i jedynym producentem urządzeń UTM, którego rozwiązania oferują kombinację systemu Intrusion Prevention ze skanerem wykrywającym zagrożenia wewnątrz sieci.


© Copyright 2012 Xpress Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.